uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

Bir E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyız?

Bir E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyız?
Bir E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyız?

Son yıllarda oldukça önemli hala gelen e-ticaret, internet ve ticaret dünyası için aslında yeni bir kavram değil. Ancak e-ticaret yapan firmaların sayısı arttıkça, internet ve teknoloji dünyasının nimetlerinden her ne kadar faydalansa da aslında dikkat etmesi gereken belli başlı konuları bulunuyor. Özellikle e-ticaret sitesi kurarken ilk olarak nereden başlamalısınız? Sorusunu kendinize soruyorsanız bu yazımız da neler yapacağınız sizler için araştırdık.

Adım adım e-ticaret sitesi kurmak için aşamalar şunlardır;

  • Domain (Alan adı)
  • Hosting paketi
  • SSL sertifikası
  • E-Ticaret Web Sitesi Kurulumu ( uweta.com üzerinden E-Eticaret paketlerini inceleyebilirsiniz )
  • Satışa başlama

İlk adım olarak hosting, domain ve SSL sertifikası satın almamız gerekiyor. Bunun için uweta.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Domain (alan adı) nedir?

Domain (Alan adı) ziyaretçilerinizin sitenize ulaşmasını sağlamak için kullandığınız adrestir. www ile başlayıp sizinsiteniz . com, .net, .org, gibi uzantılar ile sonlanır.

Hosting (barındırma hizmeti) nedir?

Hosting sitenize ait dosyaların tutulduğu, 7/24 kesintisiz çalışan bilgisayarlardır. Sunucu ya da server olarak da tabir edilen bu bilgisayarlar kesintisiz internet bağlantısı gibi süreklilik arz eden servislere sahiptirler.

Burada dikkat edilmesi gerek en önemli unsur WordPress sitesi kuracağımız için hostinginizi Linux işletim sistemi olarak seçmenizdir.

SSL sertifikası nedir?

SSL Sertifikası site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden ve veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak veri akışını güvenli şekilde yapılmasını sağlayan üründür. SSL sertifikasına sahip olduğunuzda site linkiniz HTTP’den HTTPS’e dönüşecektir.

SSL sertifikası e-ticaret sitelerinde olmak zorundadır. İlerleyen aşamalarda bankalara yapacağınız SanalPos başvurularında ya da İyzico, PayTR gibi tahsilat alt yapısı sunan şirketlere yapacağınız başvurularda SSL sertifikası olmadan ödeme almanıza izin verilmez.

Bir E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyız?

Bir E-ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyız?Uweta

Tamamıyla alanında uzman Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. E-Ticaret Web Tasarım hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?