uweta
 • instagram
 • threads
 • tiktok
 • linkedin
 • youtube

Cimri’de Satış Yapma Rehberi

Cimri'de Satış Yapma Rehberi

E-Ticaret yapan birçok firma farklı platformlar ve pazar yerlerini kullanarak satışlarını arttırmayı hedeflemektedir. Firmalar pazar yerlerinde veya satış platformlarında yer aldığı sürece hem marka bilinilirlikleri arttırmakta hem de bu kanallar aracılığıyla satışlarını arttırabilmektedir.

E-ticaret yapan firmaların satışlarını ve marka bilinirliklerini arttırmak için tercih ettiği satış platformlarından biri de Cimri’dir. Yazımızda, cimri.com olarak bilinen ve ürün-fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz bu platformda mağaza açmadan önce bilmeniz gerekenler bulunmaktadır.

Cimri’de Satış Yapma Rehberi adlı bu yazımızda sizlerin de Cimri.com’da nasıl mağaza açabileceği ve bu platform üzerinden hem satışlarını hem de marka bilinirliklerini nasıl arttıracağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Cimri Nedir?

Cimri’de Satış Yapma Rehberi

2008 yılında hayata geçirilen cimri.com, yüzlerce ürün kategorisinde yapılan satışları katalog sistemi altında toplayan bir alışveriş rehberidir. 2011 yılında iLab Ventures tarafından satın alınan Cimri ülkemizde en çok kullanılan alışveriş rehberlerinden birisidir.

Cimri’de Satış Yapmak

Cimri’de Satış Yapma Rehberi adlı yazımızın bu bölümünde sizlere Cimri.com’da nasıl mağaza açacağınız hakkında bilgi vereceğiz.

Cimri’de satış yapmak isteyen kişilerin ilk olarak yapması gereken şeylerden birisi Cimri’nin mağaza kayıt mail adresine mail atmaktır.

Cimri mağaza kayıt mail adresi magazakayit@cimri.com’dur. Bu mail adresine mağaza açmak istediğinize yönelik bir mail atmanız gerekmektedir.

Cimri’ye mail atarken ise bazı bilgileri paylaşmanız istenmektedir. Cimri.com sizlerden iki farklı bilgi talep etmektedir. Bunlardan biri yetkili bilgileri iken bir diğeri de şirket bilgileridir.

 • Ad ve Soyad
 • E-mail Adresi
 • Cep Telefonu

Bilgileri Cimri’de mağaza açmak isteyen firmaların yetkililerine yönelik istenen bilgilerdir.

Şirket Unvanı

E-ticaret sitesi adresi

Vergi Levhası

Şirket Adresi

Mersis Numarası

Cimri'de Satış Yapma Rehberi

İse Cimri’de satış yapmak isteyen firmalara yönelik istenen bilgilerdir. Bu bilgileri içeren maili cimrinin mağaza kayıt adresine ilettikten sonra mağaza yöneticileri sizinle iletişime geçecektir. Talep edilen bilgileri paylaşırken, bilgilerin doğru olması oldukça önemlidir. Aksi halde cimri’de mağaza açma süreci uzayabilmektedir.

Cimri.com mağaza yöneticileri ilgili mail ve şirket bilgilerini kontrol ettikten sonra e-ticaret sitenizin fiyat bilgilerini istedikleri bir XML dosyasını sizlerden isteyecektir.

Uweta e-ticaret alt yapıları içerisinde bulunan Cimri XML dosyayı sayesinde sizler de e-ticaret siteniz ile Cimri mağazanızı entegre edebilir ve hızlı bir şekilde bu platform üzerinden de satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Cimri’de Satış Yapmanın Avantajları

Cimri’de Satış Yapma Rehberi adlı yazımızın bu bölümünde sizlere Cimri’de satış yapmanın avantajları hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde birçok e-ticaret sitesi pazaryerleri ve online alışveriş rehberleri üzerinden satış yapmaktadır. E-ticaret siteleri burada yaptıkları satışlar sayesinde birçok avantajdan yararlanmaktadır.

 • Müşteri Portföyünü Geliştirme
 • Marka Bilinirliğini Arttırma
 • Reklam Yapma
 • Rekabete Girebilme

Gibi birçok durum e-ticaret sitelerinin yararlandığı şeylerdir. Gelin şimdi hep beraber bunları inceleyelim.

Müşteri Portföyünü Geliştirme

Cimri.com’dan satış yapan firmalar Cimri’de ürün arayan kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Her gün binlerce kişinin bu alışveriş rehberine girdiği düşünülürse Cimri.com’da satış yapan firmaların bu kişilere ulaşmasının daha kolay olduğu bilinmektedir.

Sizler de bu alışveriş platformunda mağazanızı açabilir ve satış yapmaya başlayarak müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz.

Marka Bilinirliğini Arttırma

Cimri’nin her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir alışveriş olduğunu sizlerle paylaştık. Cimri’de satış yapmanın en büyük avantajlarından birisi de bu kişilere ulaşmak ve marka bilinirliğini arttırmaktır.

Cimri, marka bilinirliğini arttırmak isteyen firmalar tarafından oldukça tercih edilen bir platformdur. E-ticaret firmaları genellikle Cimri’deki mağazalarıyla kendilerini cimriyi ziyaret eden kişilere daha kolay tanıtmakta ve böylece kendi e-ticaret sitelerine trafik çekerek hem ziyaretçi sayılarını hem de marka bilinirliklerini arttırmaktadır. Sizler de Cimri’de satış yapmaya başlayarak marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Cimri'de Satış Yapma Rehberi

Rekabete Girebilme

Cimri’de satışı bulunan ürün ve kategorilerde aynı ürünleri satan birçok satıcı bulunmaktadır. E-ticaret firmaları satış yaptıkları ürünlerde fiyatlarla öne çıkmak için rakip firmalarla rekabete girmektedir. Rekabet içine giren firmalar ürün fiyatları uygun olan firmalardan daha hızlı bir şekilde satış yapmaktadır.

Sizler de firmanızın gelirlerini arttırmak ve rekabete girmek için ürün fiyatlarınızı daha düşük fiyatlarda belirleyebilir ve Cimri’den yaptığınız satışları arttırabilirsiniz.

Cimri’de Satış Yapılabilecek Kategoriler

Her pazaryerinde olduğu gibi ülkemizin en bilenen online alışveriş rehberlerinden birisi olan Cimri’de de satış yapılabilecek kategoriler bulunmaktadır. Cimri entegrasyonu ile satış yapılabilecek kategoriler şunlardır;

 • Elektronik
 • Gıda
 • Ev ve Yaşam
 • Ofis ve Kırtasiye
 • Anne ve Bebek
 • Saat ve Moda
 • Kitap, Hobi ve Müzik
 • Spor
 • Sağlık, Bakım ve Kozmetik
 • Otomobil, Bahçe
 • Süpermarket ve Petshop
Cimri'de Satış Yapma Rehberi

Cimri’de Satış Yapma RehberiUweta

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?