uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

E-ticaret Siteniz İçin Etkileyici İsmi Nasıl Seçebilirsiniz?

E-ticaret Siteniz İçin Etkileyici İsmi Nasıl Seçebilirsiniz?

E-Ticaret yapmak isteyen işletmelerin site kuruluşunu gerçekleştirmeden önce bir site ismi seçmesi gerekir. E-ticaret site ismi bulma herkese kolay gelse de aslına bakıldığında şirket kuruluş süreçlerinde e-ticaret firmalarının en zorlandığı süreç isim bulma sürecidir. Çünkü e-ticaret sitesi kurarken kullanacağınız isim hem şirketinizin marka kimliği ile uyuşmalı hem de marka algısı oluşturmanızı kolaylaştırmalıdır.

Kısacası e-ticaret firmaları için site ismi seçme işlemi oldukça önemli bir unsurdur ve işletmeler e-ticaret isim bulma süreçlerinde birçok şeyi göz önünde bulundurarak hareket etmelidir.

E-ticaret Siteniz İçin Etkileyici İsmi Nasıl Seçebilirsiniz adlı bu yazımızda sizler için site ismi seçme konusunda neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Siz de bu yazımızı inceleyerek e-ticaret site ismi bulma konusu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akılda Kalıcı Bir Site İsmi Seçin

E-ticaret sitesi ismi seçmek isteyen kişilerin ilk göz önünde bulundurması gereken unsur e-ticaret sitesi isminin akılda kalıcı olmasıdır. Çünkü akılda kalıcı e-ticaret sitesi isimleri müşterileriniz tarafından daha kolay bir şekilde hatırlanmaktadır. Bu de sitenizi ziyaret eden tüketicilerin yeniden sitenize girme oranını arttıracaktır. Bu nedenle e-ticaret sitesi ismi bulmak isteyen kişilerin;

  • Az harften oluşan bir isim seçmesi gerekir.
  • İki sözcükten oluşan bir isim seçecekseniz sözcüklerin birbirine uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.
  • E-ticaret sitesi isminin akılda kalıcı olabilmesi için satış yapacağınız ülkenin dilinde bir isim seçmeye özen göstermelisiniz.

Bunları göz önünde bulundurarak sizler de e-ticaret sitesi isminizi kolayca seçebilir ve böylece akılda kalıcı bir e-ticaret sitesi ismi bularak marka bilinirliğinizi daha kolay arttırabilirsiniz.

Kısa Site İsimlerine Yönelin

E-ticaret sitesi ismi seçmek isteyen kişilerin isim seçme aşamasında önem vermesi gereken konulardan birisi de site isminin uzunluğudur. Genellikle doğru alan adı seçmek isteyen kişilerin 3-13 karakter aralığında bir isim seçmesi gerekmektedir. Sizler de e-ticaret firmanızın daha akılda kalıcı olabilmesi için site isminizi seçerken kısa alan adlarına yönelebilirsiniz.

Çevrenizdeki Kişilerin Fikirlerini Alın

E-ticaret sitesi ismi bulurken yapmanız gereken şeylerden biri de çevrenizdeki kişilerin fikirlerine danışmak olmalıdır. Çünkü günümüzde milyonlarca internet kullanıcısı olduğu için herkes akılda kalıcı internet sitesi isimleri hakkında sizlere bilgi verebilecektir.

Bu nedenle e-ticaret sitesi ismi için bulduğunuz alan adlarını çevrenizde bulunan ve yakın olduğunuz kişiler ile paylaşın. Site isimlerinizi paylaştıktan birkaç gün sonra ne tür site isimlerini onlara söylediğinizi sorun. Böylece hangi isimlerin akılda kaldığını görebilir ve doğru e-ticaret sitesi ismini seçebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler Kullanın

E-ticaret site ismi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da anahtar kelimelerdir. Çünkü internetten bir konu hakkında araştırma yapmak ya da bir ürün veya hizmet satın almak isteyen tüketiciler arama motorlarında bilgi, ürün ve hizmet arayışını belirli kelimeler kullanarak gerçekleştirmektedir.

Kişilerin arama motorlarında sorgulama yaparken kullandığı kelimelere de anahtar kelime ismi verilmektedir. Bu nedenle e-ticaret sitesi ismi seçerken işletmelerin site isimlerinde anahtar kelimelere yer vermesi oldukça önemlidir.

Bu nedenle sizler de e-ticaret siteniz için doğru ismi seçerken site isminde sektörünüze ve faaliyet alanlarınıza göre anahtar kelime kullanmaya özen gösterebilir ve böylece belirli anahtar kelimelerde araştırma yapan kişilere ulaşarak e-ticaret firmanızın satışlarını arttırabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi İsminizin Kolay Yazılabilir Olmasını Önemseyin

E-ticaret mağaza isimleri hakkında araştırma yaptığınızda birçok mağaza isminin kolay yazıldığını görebilirsiniz. Çünkü kolay yazılan alan adları tüketicilerin aklında daha kolay kalmaktadır. Bu de e-ticaret sitenizi ziyaret eden bir kullanıcının tekrardan ziyaret etme oranını arttırmaktadır.

Bir E-Ticaret Sitesinin Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

E-ticaret Siteniz İçin Etkileyici İsmi Nasıl Seçebilirsiniz? – Uweta

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?