uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

Gaziantep E-Ticaret

Gaziantep E-Ticaret

Gaziantep E-Ticaret: e-ticaret; 1995 yılından sonra özellikle internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması anlamına gelen kavramdır.

Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, sigorta, satış, dağıtım ve ödemenin bilgisayar ağları üzerinden yapılması işlemidir. Elektronik ticaret, ticari işlemlerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam ve pazar araştırması, sipariş ve ödeme, teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşur.

Peki, e-ticaret nasıl yapılır? Öncelikle internet sitenizin bir alan adı ve sunucusu olmalıdır. Alan kurulacak olan firmanın internet üzerindeki adıdır. Sunucu ise siteyi kurmak ve verilerinizi barındırmak için kullanacağınız servistir. Bunun için bir alan adı ve sunucu kiralamalısınız ya da satın almalısınız.

Olması gereken diğer şey ise bir şirketin olmasıdır. Satış yaparken yapılan satışların faturalandırılması gerekir. Yani vergi mükellefi olmalısınız. Sanal POS alabilmek için vergi mükellefi olma zorunluluğu vardır.

Güvenilir bir altyapınızın olması gerekir. Sitenin güvenli olması, altyapının sağlam olması işinizin uzun vadede ayakta kalmasına yardımcı olur. Sitede herhangi bir açığın olması dahilinde maddi ve manevi olarak zarar görebilirsiniz. ( bkz. E-Ticaret )

Gaziantep E-Ticaret

Tabii ki bir sermaye de olmazsa olmazlardandır. Sermaye e-ticarette başarılı olmanın bir anahtarıdır. Çok büyük bir sermayeye ihtiyacınız yok ama birtakım harcamalar olacağından sermaye göz ardı edilemez. Sunucu ve alan adı giderleri, şirket kurulumu, aylık vergiler, varsa ofis kirası ve çalışanların maaşları, yazılım masrafları vb. birçok alanda para gerekmektedir. Bu yüzden bir sermayenin olması şarttır diyebiliriz.

E-ticarette başarılı olmak için reklam ve pazarlamanın iyi olması gerekir.  Reklam ve pazarlama ile kendinizi tanıtarak daha çok kitleye ulaşma şansını yakalayabilirsiniz.

Gaziantep E-Ticaret olarak e-ticaretin gerek duyduğu tüm altyapıları sağlıyor ve size neredeyse mükemmel denecek seviyede bir çalışma yapıyoruz. Eğer e-ticaret yapmak istiyor ve bunun için bir kuruluma ihtiyaç duyuyorsanız ya da var olan kurulumu daha iyi hale getirmek istiyorsanız Gaizantep E-Ticaret ( Web Tasarım ve Sosyal Medya Hizmetleri – Uweta ) ziyaret edebilirsiniz.

Gaziantep E-Ticaret – Uweta

Tamamıyla alanında uzman Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Gaziantep E-Ticaret Web Tasarım hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?