Google Adwords Reklamları

Google ADWORDS NEDİR?

Google Adwords Reklamları, hedef kitlenizi en etkili, en kolay ve en hızlı şekilde web sitenize çekebilmeniz için vazgeçilmez bir Google hizmetidir. Her gün Google’da yapılan, milyonlarca aramalardan faydalanmanızı sağlayan hizmet Adwords’tür. Adwords, marka veya işletmeniz için çeşitli reklam ve kampanyalar oluşturarak, markanızı “Google alakalı arama sonuçları”nda gösterim avantajı sunar.


Uweta Web Tasarım Sosyal Medya

Google ADWORDS NASIL ÇALIŞIR?

Google’dan bir arama yapıldığında Google o kelime ile ilişkili binlerce, yüzbinlerce siteyi karşımızda sıralayarak listeler. Ancak, markanızın yüzbinlerce site arasından ilk listeye ve ilk sıraya girmesi oldukça zor. İşte burada Google Adwords Reklamları devreye girer. Adwords sayesinde, siteniz en üst sırada listelenir. Marka veya işletmenizin reklamlarının on binlerce potansiyel müşteriye ulaşması da yine Adwords reklamları ile kolayca mümkündür. Adwords, reklamlarınızın nerelerde ve ne zamanlar görüneceğini sizin belirlemenize de olanak sağlar. Google Adwords Reklamları hizmeti ile reklamlarınız, yalnızca arama sonuçlarında değil, ürününüzle ilgili siteleri hedefler ve o sitelerde de reklamlarınızın görüntülenmesini sağlar. Adwords hizmeti ile ulusal haber siteleri ile emlak haber sitelerini dahi Adwords reklamları yardımıyla hedefleyebilirsiniz. Yani reklamlarınız ulusal haber sitelerinde, emlak haber sitelerinde bile Adwords ile görüntülenme imkanı bulur. Adwords, marka veya işletmenize internet aracılığıyla binlerce yeni müşteri kazanmanıza fırsat sunar. Adwords, ürün ve hizmetinizi satın alma ihtimali en yüksek olan kullanıcıları, satın almaya hazır oldukları anda hedefleyen reklamlar oluşturma imkânını da sizlere sağlar.


BAŞARILI BİR Google ADWORDS REKLAMI İÇİN UWETA NELERE DİKKAT EDER?

Kullanıcılar ürününüz ya da hizmetiniz ile ilgili aramalar yaptıklarında karşılarına çıkan reklamlarınıza tıklamak veya tıklamamak arasında seçim yaparlar. Bu kullanıcılar markanız için online müşterilerdir. Eğer reklam başarılı bir şekilde hazırlanmışsa reklamlarınıza tıklamayı tercih ederler ve bu şekilde müşteriyi sitenize çekmeyi başarmış dolayısıyla yeni müşteriler kazanmış olursunuz. Uweta ekibi, Google Adwords reklamlarınızı hazırlarken başlıca şu beş şeyi incelikle işleyerek markanızın reklamlarında en yüksek başarılara ulaşır:

  • En doğru anahtar kelimeleri özenle seçer.
  • Dikkat çekici ve etkileyici reklam metinlerini kullanır.
  • Açılış sayfalarını en doğru ve ilişkili şekilde belirler.
  • Hangi kullanıcıların müşteri olabileceğini inceler ve ona göre hedef kitleyi en isabetli şekilde belirler.

Google Adwords

ARAMA AĞI REKLAMLARI

Google “Arama Ağı Reklamları”, hedeflemeyi istediğiniz kelimelerle belirleyebileceğiniz bir reklam platformudur. Oluşturacağınız reklam içeriğine göre, anahtar kelimeler belirleyebilirsiniz. Arama Ağı Reklamları, çok sayıda ya da çeşitli ürünlere sahip olan firmalar için son derece kullanışlı bir reklam seçeneğidir. Bu sayede her ürün ve projelerinizi dilediğiniz anahtar kelimelerde hedefleyebilirsiniz. Arama Ağı Reklam seçeneğinde istediğiniz anahtar kelimeyi hedefleyebildiğiniz gibi istemediğiniz anahtar kelimeyi/kelimeleri de negatif olarak hedefleyebilmektesiniz. Bu şekilde reklamlarınız istemediğiniz kelimelerde kullanıcılara gösterilmemektedir. Ayrıca Adwords Arama Ağı reklamlarında saat, tarih, konum, anahtar kelime ve yeniden pazarlama gibi hedeflemeler de yapabilmek mümkündür.


GDN REKLAMLARI

GDN reklamları, Google’un görüntülü reklam seçeneğidir. Görüntülü reklamlar, reklamların bir resimle beraber görüntülenmesidir. Görüntülü reklamlar (banner) ile hedef kitleniz olan kullanıcıları belirleyebilir, marka veya işletmenizin bilinirliğinin daha hızlı bir şekilde arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Adwords Görüntülü Reklam seçeneğinde tarih, saat, konum, konu, yerleşim (site), yeniden pazarlama, anahtar kelime gibi hedeflemeler yapılabilmektedir.

  • Üst düzey kalitedeki milyonlarca haber sayfalarında, belirlediğiniz konulardaki web sitelerinde reklam verebilmenizi sağlar.
  • Kesin hedefleme ile ilgi düzeyi yüksek olan kitlelere anında ulaşım sağlar.
  • Sektörün eksik noktalarını araştırarak, kuruma/markaya rapor eder ve geri dönüşü yüksek kampanyalar ve projeler oluşturulmasını sağlar.

REMARKETİNG ÖZELLİĞİ

Remarketing çerezlere bağlı teknolojiyle çalışır. Bir javascript kodu, siteyi ziyaret eden kullanıcıların tarayıcısına bu kodu bırakır. Tarayıcı sistemine bırakılan o kod sayesinde, kullanıcıların gezindiği tüm internet sitelerinde bulunan Google reklam alanlarında görüntülü reklamlarınızın görüntülenmesi sağlanır.
Google Reklam seçeneği ile sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, sitenizi ziyaret edip ayrıldıktan sonra web ortamında girdikleri her sitede, markanızın reklamlarını görür.
Bu reklam seçeneği, kullanıcılarda markanıza dair bir bilinç oluşturur ve sitenize gelen ziyaretlerin satışa dönüşmesi oranını yüksek düzeyde olumlu etkiler.


Remarketing

REKLAMLARIN ÖLÇÜLEBİLMESİ

Google arama motoru bir çok sıradan TV, radyo, gazete ve dergi reklamlarından farklı olarak, en doğru ve net şekilde ölçümleme imkânı içeren bir sistem sunar. Reklamların ölçülebilmesi sistemi, sizlere kolayca masraf/kâr hesaplamalarınızı yapabilmenizi ve bu sayede anlık olarak reklam stratejilerinizi geliştirebilme imkânı sağlıyor.
Ayrıca internet sitenize konumlandırdığımız “Biz Sizi Arayalım” formuyla Google arama motorunun sunduğu geri dönüş bilgileri ışığında, ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeleri kullanarak sitenize ulaştığı ve bu formu doldurup doldurmadığı tespit edilebilmektedir. Bu şekilde reklamların her zaman form doldurulmasına neden olan kelimelere odaklamasını sağlar. Bu optimizasyon işlemiyle ile her geçen gün gider oranı düşerken, doldurulan form oranlarında ise, gözle görülür artışlar olması mümkün hale geliyor.


Reklamların Ölçülebilmesi

Tamamıyla alanında uzman ve işini sevenlerden oluşan Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Google Adwords Reklamları hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.


Bilgi İçin Sizi Arayalım

Adınız

E-Posta Adresiniz

Telefon

Firma Adı

Konu

Mesajınız

Bizi Takip Edin