Profesyonel Web Tasarım Şirketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Profesyonel web tasarım şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri bu yazımızda kısa ve öz biçimde aktarmaya çalıştık. Günümüzde bir profesyonel web sitesine sahip olmak son derece önem arz etmektedir. Ancak ne yazık ki birçok marka hâlâ web dünyasıyla tanışmamış, birçoğu da web dünyasında adını duyurmak, markasını globalleştirmek arzusuyla web tasarım ve dijital ajans alanında hiçbir uzmanlığı olmayan sıradan firmalarla anlaşarak marka kimliğini zedeleyici çöp tasarımlara maruz kalmış durumda.

Bu nedenle profesyonel web tasarım şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden birisi size bu hizmeti kusursuza en yakın şekilde sunabilecek profesyonel kadroya sahip olan bir firmayla çalışmanızdır. Sitenizin web tasarımı için gerekli olan tüm işlemlerin profesyonel web tasarım uzmanları tarafından karşılanması son derece önemlidir.

Profesyonel web tasarım şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de, web tasarım şirketinin sizin o firmadan önce aldığınız tasarım hizmetlerine olan memnuniyetinizi gözlemleyerek size en yüksek performansta hizmet stratejileri, tasarım biçimleri geliştirebilecek bir ufka sahip olmasıdır.

Profesyonel Web Tasarım Şirketi Uweta

Tasarım işini özenle, özgünlükle, taklitçilikten ve kalıpçılıktan uzak bir şekilde yapabilmek yalnızca web tasarım uzmanlarına özgü bir durumdur. Eğer sitenizin sıradan, kalıp bir site olmasını istemiyorsanız bu konularda hassas davranmalı, bahsettiğimiz hususları göz ardı etmemelisiniz. Web dünyasında hesaplı ve kolay bir şekilde büyümesini istediğiniz markanızın bu süreçteki en önemli aşaması olan web tasarım yolculuğuna çıkmadan önce farklı tasarım şirketlerini kıyaslayarak içlerinden memnuniyet kazanabilmiş, başarılı geri dönüşler almış olanlarını seçmeniz sonradan gelebilecek maddi – manevi kayıplarınızı ve pişmanlıklarınızı engelleyecektir.

Farklı seviyelerde hizmet veren bir çok web tasarım şirketi bulunmaktadır. Genellikle ucuz fiyata çok düşük performansta, kalıp tasarımlarla iş yapan firmalarla çalışılmaktadır ve bu durum markalara ciddi zararlar vermektedir. Bunun yanı sıra web tasarım sektörüne olan itibarı da ciddi manada zedelemektedir.

Bu işi detaylı bir şekilde bilemeyebilirsiniz. O halde sizlere tavsiyemiz bu hizmeti üç düzeye ayırabilirsiniz. Bu şekilde daha rahat tercihlerde bulunabilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım Şirketi Uweta

Birincisi basit ve sıradan tasarım şirketleridir. Bunlar cüz’î maliyetle özgünlükten uzak, basit ve sıradan tasarımlarla yalnızca ‘bir web sitesine sahip olmak’ gayesinde olan kişi veya kurumlar için uygundurlar. Kısacası, bu düzeyde bir firmayla anlaştığınızda paranızın boş yere gideceğini söyleyebiliriz.

Diğeri ise orta düzeyde tasarım şirketleridir. Fiyat konusunda orta yollu olan bu şirketler tasarım konusunda basit ve profesyonel arasında kısmen özgün tasarımlarla hizmet verirler. Büyük beklentileriniz yok, yalnızca bölgesel bir hedefiniz varsa orta düzeydeki tasarım şirketlerini tercih edebilirsiniz.

Üçüncüsü ise profesyonel düzeyde tasarım şirketleridir ki bunlar Uweta gibi sayılı firmalardır. Bu düzeydeki bir hizmete mukabil fiyat konusu muhtemelen müşterinin aklına son gelecek husus olacaktır. Yerel bir firmayı küresel olarak büyütme ve tanıtma odaklı, alanında uzman ekiplerle çalışan profesyonel düzeydeki bu sayılı firmalar, tasarım konusunda tamamen özgün, göz alıcı ve etkili hizmetler sunarlar. Bu da ödediğiniz mâliyetin zaman içerisinde size müthiş kârlar ile geri dönmesini sağlayacaktır.

Profesyonel Web Tasarım Şirketi Uweta

Profesyonel web tasarım şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında şunu da belirtmemizde fayda var; her tasarım şirketi kendi içerisinde farklı oluşuma sahiptir. Tasarım şirketinden göreceğiniz hizmetin ardından alacağınız teknik destek hakkında da detaylı bilgi almanız sonraki süreçlerde pişman olmamanız yönünden gayet önemlidir. Bu şekilde markanız için tamamen özel hazırlanan web sitenizin üzerinde arzuladığınız, gerekli gördüğünüz tasarım veya içerik değişikliklerinde tasarım şirketinin size tanıdığı imkânları öğrenebilirsiniz.

Her firma kendi bünyesinde farklı bir yapıya sahiptir. Bu durumda firmadan alacağınız hizmet sonrasında yapılacak olan destek konusunda da detaylı olarak bilgi almanız daha sonra sıkıntı yaşamamanız açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle görüşmeler sırasında bu konuda da detaylı görüşme yapılması ve işlem yapıldıktan sonra destek konusunda fiyat bilgisine başvurulması gerekir. Bu durumda hazırlanan web sitesi üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde firmanız size nasıl bir hizmet sağladığını öğrenebilirsiniz.

@uwetacom


Yorumlar

 1. Tüm isteklerimize sabırla ve çözüm üreterek hizmet veren Uweta’ya Teşekkürler.

 2. İhtiyaç ve beklentilerimizi etkin bir şekilde hızlı, hatasız ve zamanında karşılayan Uweta’ya Teşekkürler.

  Başarılar.

 3. Ben buna SÜPER BİR HİZMET derim. Yürekten teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım!

 4. Sunulan hizmetten çok memnunum. Maliyet/fayda oranı çok hassas, destek hızlı! 🙂

  Teşekkürler Uweta

 5. Muhteşem bir yazı olmuş eline sağlık uweta

 6. Mehmet Aydın : Nisan 18, 2018 at 10:19 pm

  Sizinle tanıştığım için çok mutluyum. İşini bu kadar seven ve başarılı işler sunan en önemlisi sözünde duran Uweta ajansa teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

 7. Web sitemizde emeğe geçen herkese teşekkür eder , bundan sonraki site yapımlarında tekrardan görüşmek üzere başarılarınızın devamını dilerim.

 8. Öncelikle, teklifinizin beni çok ikna ettiğini söylemek isterim. Bizleri ziyadesiyle memnun etti..

  Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir