Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel web tasarım nasıl olmalıdır? Profesyonel Web Tasarım denilince akla Uweta gelir. Uweta’nın da Profesyonel Web Tasarım konusunda dikkat ettiği bazı püf noktalar vardır. Bu yazımızda sizlerle o bazı püf noktaları paylaşacağız.

Profesyonel web tasarım konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan birisi sadelik ve saydamlıktır. Bir web sitesine bir ziyaretçi gözüyle bakınız. O siteye girdiğinizde orada gözünüzü yoran, tıklamanızı zorlaştıran, içeriği okumanızı zorlaştıran, siteyi ağırlaştıran reklamlar görüyorsanız o site bir ziyaretçinin gözünde zarar görecek, itibarsızlaşacaktır. İşte Profesyonel Web Tasarım bu alanda çok önemlidir. Yapılan özgün tasarım, aynı zamanda sitenin içeriği ile uygun bir şekilde olmalıdır. Örneğin kurumsal ve ciddi bir firmanın Web Sitesinde sade renkler tercih edilmeliyken, bir oyun ve eğlence sitesinde daha renkli renkler tercih edilmelidir.

Uweta Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel web tasarım sade, saydam, göze hitap edici ve usta bir şekilde dizayn edilmelidir. Bu vasıflara uygun bir sitede ziyaretçi, ulaşmak istediği bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşır ve bu site diğer sitelere göre hız konusunda çok daha yüksek performansta olacaktır.

Profesyonel web tasarım nasıl olmalıdır? Ustalıkla hazırlanacak bir web sitesi karmaşık olmamalıdır. Karmaşık siteler, ziyaretçiler için zaman kaybı hissiyatı verir ve bu durum; hem siteye dolayısıyla hem de firmaya ciddi zararlar yansıtır. Ziyaretçi ulaşmak istediği bilgiye ulaşmak için hem çok fazla zaman kaybedecek hem de sitede aşırı sayıda içerik bulunduğu için web sitesinin hız performansı ciddi şekilde düşecektir. Bundan dolayı bizim tavsiyemiz, web sitelerinde profesyonel ve alanında uzman kadrosuyla Uweta Web Tasarım ile çalışılmasıdır. Nihayet tercih elbette sizlerindir.

Günümüzde web siteleri ve dolayısıyla Web Tasarım günlük hayatımızda ve iş dünyamızda adeta vazgeçilmez bir konuma yükselmiş ve bu inkâr edilemez bir gerçek haline gelmiştir. Web sitelerinin önemi ve gerekliliği bu denli artınca, arama motorlarında milyonlarca site Dijital Medya ve Yayın dünyasına girmiştir. Bizler bu siteleri kişisel bloglar, siteler, kurumsal ve ticari siteler şeklindeki kategorilere ayırabiliriz.

Uweta Profesyonel Web Tasarım

Ülkemizde bir web sitesi kurmak ya da bir web sitesine sahip olmak oldukça kolay hale gelmiştir. Bu nedenle web tasarım kalitesinde ve hizmet performansında ciddi düşüşler yaşandı. Örneğin sadece yüz – iki yüz liraya web sitesi kurduğunu söyleyen ve bu işteki kalite anlayışını, bu işin ustalığını hiçe sayan kimseler türedi. Maalesef güzel ülkemizde bu sektörün mensuplarının bilinçsiz edimleri ve müşterilerin bilgilendirilmemesi sebebiyle Web Tasarım inceliklerinden mahrum, ustalıktan ve ciddiyetten hiçbir eser barındırmayan on binlerce berbat siteler kabul görür hale geldi. Bu durumu fark eden ve buna bir çözüm arayan büyük Arama Motorları ise standart kalite ölçülerini oluşturarak hadiseyi bir nebze olsun çözüme kavuşturdu. Bu şekilde kaliteli siteler kalitesiz sitelerden ayrılmış oldu. Ve Profesyonel Web Tasarım hak ettiği itibarına yeniden kavuşmuş oldu.

Uweta Profesyonel Web Tasarım

Bu durumla beraber web siteleri arasında ciddi bir rekabet de söz konusu oldu. Peki, bu kıyasıya rekabetten galip gelebilmek, gerek içeriği ve gerek tasarımıyla web sitesinde başarıyı elde etmek ve Profesyonel Web Tasarımı sağlamak için nelere dikkat etmeliyiz? Başarılı bir internet sitesinin vazgeçilmez bazı özellikleri vardır. İlk olarak saydamlığa ve sadeliğe önem göstermek gerekir ki kullanıcı bunalıp sıkılmasın, sayfada daha fazla vakit geçirmeyi arzulasın. Profesyonel Web Tasarım’da kullanışlı ve sade tasarımlar kullanıcıların hemen her zaman daha fazla dikkatini çekmiştir. Bununla beraber tasarımın sadeliği, kullanıcıya verilmek istenen mesajın net bir şekilde verilmesini sağlar.

Sadelikten söz edince bu sadeliğin renklere ve renk uyumlarına da yansıması gerektiğini söyleyebiliriz. Örneğin bu konuda tasarımlarda renk karmaşalarına, renk uyumsuzluklarına, sektör-renk uyumu dikkatsizliğine yer verilmemelidir. Tasarladığınız sitenin tüm bölümlerinde birkaç renkten meydana gelen renk kombinasyonu kullanılmalıdır. Çünkü Profesyonel Web Tasarım’da renklerin uyumsuzluğu, renk karmaşaları, internet kullanıcılarının zaten ekran ışıklarından yorulan gözlerinin daha fazla yorulmasına yol açar ve siteyi hızlı bir şekilde terk etmelerine neden olur. Profesyonel Web Tasarım ile dizayn edilecek sitelerde görsel tasarımın etkisinin yanında en az onun kadar öneme sahip olan bir diğer konu da sitenin kolay gezinilebilir ve kullanılabilir olmasıdır. Tasarlanan web sitelerinde ilave yazılım gerektiren sayfaların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Uweta Profesyonel Web Tasarım

Tasarlanan web sitelerinde içerik açık, anlaşılır ve sade bir dille oluşturulmalıdır. Anlatılmak isteneni açıklayıcı, çağrıştırıcı ve destekleyici nitelikteki web tasarımları özenle uygulanmalıdır. Bu, içeriğin ve dolayısıyla içeriği paylaşan sitenin kullanıcıların zihninde daha kolay yer etmesini sağlar, sitenize artı değer katar.


Yorumlar

 1. Tüm isteklerimize sabırla ve çözüm üreterek hizmet veren Uweta’ya Teşekkürler.

 2. İhtiyaç ve beklentilerimizi etkin bir şekilde hızlı, hatasız ve zamanında karşılayan Uweta’ya Teşekkürler.

  Başarılar.

 3. Ben buna SÜPER BİR HİZMET derim. Yürekten teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım!

 4. Sunulan hizmetten çok memnunum. Maliyet/fayda oranı çok hassas, destek hızlı! 🙂

  Teşekkürler Uweta

 5. Muhteşem bir yazı olmuş eline sağlık uweta

 6. Mehmet Aydın : Nisan 18, 2018 at 10:17 pm

  Sizinle tanıştığım için çok mutluyum. İşini bu kadar seven ve başarılı işler sunan en önemlisi sözünde duran Uweta ajansa teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

 7. Web sitemizde emeğe geçen herkese teşekkür eder , bundan sonraki site yapımlarında tekrardan görüşmek üzere başarılarınızın devamını dilerim.

 8. şengül mert : Nisan 20, 2018 at 12:08 am

  Çok iyi iş çıkardınız, böyle devam edin!
  Teşekkürler Uweta

 9. Süper hizmet. Mutlaka daha fazla reklam yapmalısınız, size ulaşmak hiç de zor olmadı. Verilen hizmetten dolayı Teşekkür ediyorum.
  Başarılar Uweta

 10. Bünyamin KARSLIOĞLU : Nisan 24, 2018 at 9:43 pm

  Şirketinizi google aramalarından buldum. Desteği böyle son derece hızlı çalıştığı başka bir firma görmedim. Doğru web tasarımcı hizmetleri ile çalıştığım için memnunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir