uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel Web Tasarım denilince akla Uweta gelir. Uweta’nın da Profesyonel Web Tasarım konusunda dikkat ettiği bazı püf noktalar vardır. Bu yazımızda sizlerle o bazı püf noktaları paylaşacağız.

Profesyonel web tasarım konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan birisi sadelik ve saydamlıktır. Bir web sitesine bir ziyaretçi gözüyle bakınız. O siteye girdiğinizde orada gözünüzü yoran, tıklamanızı zorlaştıran, içeriği okumanızı zorlaştıran, siteyi ağırlaştıran reklamlar görüyorsanız o site bir ziyaretçinin gözünde zarar görecek, itibarsızlaşacaktır. İşte Profesyonel Web Tasarım bu alanda çok önemlidir. Yapılan özgün tasarım, aynı zamanda sitenin içeriği ile uygun bir şekilde olmalıdır. Örneğin kurumsal ve ciddi bir firmanın Web Sitesinde sade renkler tercih edilmeliyken, bir oyun ve eğlence sitesinde daha renkli renkler tercih edilmelidir.

Profesyonel web tasarım sade, saydam, göze hitap edici ve usta bir şekilde dizayn edilmelidir. Bu vasıflara uygun bir sitede ziyaretçi, ulaşmak istediği bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşır ve bu site diğer sitelere göre hız konusunda çok daha yüksek performansta olacaktır.

Profesyonel web tasarım nasıl olmalıdır? Ustalıkla hazırlanacak bir web sitesi karmaşık olmamalıdır. Karmaşık siteler, ziyaretçiler için zaman kaybı hissiyatı verir ve bu durum; hem siteye dolayısıyla hem de firmaya ciddi zararlar yansıtır. Ziyaretçi ulaşmak istediği bilgiye ulaşmak için hem çok fazla zaman kaybedecek hem de sitede aşırı sayıda içerik bulunduğu için web sitesinin hız performansı ciddi şekilde düşecektir. Bundan dolayı bizim tavsiyemiz, web sitelerinde profesyonel ve alanında uzman kadrosuyla Uweta Web Tasarım ile çalışılmasıdır. Nihayet tercih elbette sizlerindir.

Günümüzde web siteleri ve dolayısıyla Web Tasarım günlük hayatımızda ve iş dünyamızda adeta vazgeçilmez bir konuma yükselmiş ve bu inkâr edilemez bir gerçek haline gelmiştir. Web sitelerinin önemi ve gerekliliği bu denli artınca, arama motorlarında milyonlarca site Dijital Medya ve Yayın dünyasına girmiştir. Bizler bu siteleri kişisel bloglar, siteler, kurumsal ve ticari siteler şeklindeki kategorilere ayırabiliriz.

Ülkemizde bir web sitesi kurmak ya da bir web sitesine sahip olmak oldukça kolay hale gelmiştir. Bu nedenle web tasarım kalitesinde ve hizmet performansında ciddi düşüşler yaşandı. Örneğin sadece yüz – iki yüz liraya web sitesi kurduğunu söyleyen ve bu işteki kalite anlayışını, bu işin ustalığını hiçe sayan kimseler türedi. Maalesef güzel ülkemizde bu sektörün mensuplarının bilinçsiz edimleri ve müşterilerin bilgilendirilmemesi sebebiyle Web Tasarım inceliklerinden mahrum, ustalıktan ve ciddiyetten hiçbir eser barındırmayan on binlerce berbat siteler kabul görür hale geldi. Bu durumu fark eden ve buna bir çözüm arayan büyük Arama Motorları ise standart kalite ölçülerini oluşturarak hadiseyi bir nebze olsun çözüme kavuşturdu. Bu şekilde kaliteli siteler kalitesiz sitelerden ayrılmış oldu. Ve Profesyonel Web Tasarım hak ettiği itibarına yeniden kavuşmuş oldu.

Bu durumla beraber web siteleri arasında ciddi bir rekabet de söz konusu oldu. Peki, bu kıyasıya rekabetten galip gelebilmek, gerek içeriği ve gerek tasarımıyla web sitesinde başarıyı elde etmek ve Profesyonel Web Tasarımı sağlamak için nelere dikkat etmeliyiz? Başarılı bir internet sitesinin vazgeçilmez bazı özellikleri vardır. İlk olarak saydamlığa ve sadeliğe önem göstermek gerekir ki kullanıcı bunalıp sıkılmasın, sayfada daha fazla vakit geçirmeyi arzulasın. Profesyonel Web Tasarım’da kullanışlı ve sade tasarımlar kullanıcıların hemen her zaman daha fazla dikkatini çekmiştir. Bununla beraber tasarımın sadeliği, kullanıcıya verilmek istenen mesajın net bir şekilde verilmesini sağlar.

Gaziantep Web Tasarım

Sadelikten söz edince bu sadeliğin renklere ve renk uyumlarına da yansıması gerektiğini söyleyebiliriz. Örneğin bu konuda tasarımlarda renk karmaşalarına, renk uyumsuzluklarına, sektör-renk uyumu dikkatsizliğine yer verilmemelidir. Tasarladığınız sitenin tüm bölümlerinde birkaç renkten meydana gelen renk kombinasyonu kullanılmalıdır. Çünkü Profesyonel Web Tasarım’da renklerin uyumsuzluğu, renk karmaşaları, internet kullanıcılarının zaten ekran ışıklarından yorulan gözlerinin daha fazla yorulmasına yol açar ve siteyi hızlı bir şekilde terk etmelerine neden olur. Profesyonel Web Tasarım ile dizayn edilecek sitelerde görsel tasarımın etkisinin yanında en az onun kadar öneme sahip olan bir diğer konu da sitenin kolay gezinilebilir ve kullanılabilir olmasıdır. Tasarlanan web sitelerinde ilave yazılım gerektiren sayfaların kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Tasarlanan web sitelerinde içerik açık, anlaşılır ve sade bir dille oluşturulmalıdır. Anlatılmak isteneni açıklayıcı, çağrıştırıcı ve destekleyici nitelikteki web tasarımları özenle uygulanmalıdır. Bu, içeriğin ve dolayısıyla içeriği paylaşan sitenin kullanıcıların zihninde daha kolay yer etmesini sağlar, sitenize artı değer katar.

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel Web Tasarım – Uweta

Tamamıyla alanında uzman ve işini sevenlerden oluşan Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Profesyonel olarak hizmet almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?