uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım ve Mobil Uyumlu Tasarım Nedir?

Web sitesi oluştururken özellikle de tarayıcılar üzerinden yapılan aramalarda sitenizin en ön sıralarda yani ön planda olmasını istiyorsanız tasarımlarınızı bu hususta daha dikkatli yapmanız gerekmektedir. Bugün tüm web siteleri laptop bilgisayarlar ya da masaüstü bilgisayarlardan kolaylıkla görüntülenebilmektedir. Yalnız sadece web sitelerine bilgisayarlardan girildiği için her girişler her ortamda da mümkün olmamaktadır.

Gaziantep Web Tasarım

İşte bu konu Responsive Web Tasarım ile çözülüyor. Bildiğiniz üzere günümüzde tabletler ve telefonlar gibi modern cihazların da kullanımı ciddi bir şekilde arttığı ve yaygınlaştığı için bu cihazlardan da web sitelerini Responsive uyumlu bir şekilde kullanabilmek: sitelerin daha fazla ziyaret edilmesini, markanızın veya hizmetinizin kesintisiz hizmet verebilmesini ve buna bağlı olarak müşteri memnuniyetiyle kazanç artışları gibi bir çok müthiş olumlu imkanlar sağlar.

Web siteler Responsive Web Tasarım yoluyla cep telefonu, tablet gibi modern ve kullanımı hızla artan cihazlardan kullanılabilecek biçimde dizayn edilir. Responsive Web Tasarım dizaynı neticesinde web siteleri sürekli, kesintisiz, sorunsuz ve kaliteden hiçbir ödün vermeyecek bir biçimde akıllı telefon ve tabletler üzerinden görüntülenebilir, kullanılabilir hâle gelir. Hatta web tasarım dizaynı dahi masaüstü versiyonda olduğu gibi aynen korunabilir. Web sitenin kodlamaları da tamamen Responsive Web Tasarımına uygun olarak hazırlanır ve kodlamalar üzerinde gerekli tüm işlemler sağlanır. Söz konusu işlemler neticesinde Responsive Web Tasarımına uyumlanacak web sitesinin tüm cihazlardan kullanılabilir hâle getirilmesi; markanızın değerini ve müşterilerinizin markanıza olan güven ve bağlılıklarını olumlu etkiler. Gün geçtikçe gelişen teknolojiler arasından Web Tasarımı göze çarpıcı nitelikte hızla gelişiyor ve hayatımızın neredeyse tüm alanlarına girebilmeyi bu şekilde başarıyor.

Ekran boyutlarının tamamı için özel olarak hazırlanan Responsive Web Tasarım hakkında bilgi sahibi olmamız her şeyden önceliklidir. Tablet boyutu, dikey akıllı telefon boyutu, yatay akıllı telefon boyutu ve bilgisayar boyutu olmak üzere dört ekran boyutu vardır. Ve bir web sitesi tasarımının bunlara tamamen uygun olması gerekmektedir. Web sitesinin HTML kodlarının tüm çözünürlüklerde sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için HTML üzerinde gerekli kodlamaların incelikle yapılması dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Bu işlemlerin bir veya bir kaçının dikkatsiz, eksik yapılması yahut yapılmaması durumunda berbat görünümde bir sonuç elde edileceği unutulmamalıdır. Responsive tasarım konusunda CSS kodlama işlemi de yardımcı olmaktadır.

Responsive Web Tasarım; her cihaz üzerinden sorunsuzca ve tasarımını koruyarak çalışan web siteleri oluşturmaya yarayan bir sistemdir. Ancak belirttiğimiz hususlar tamamen uzmanlık gerektiren özel bir alan olduğu için bu konuda işin uzmanlarından rahatlıkla (bkz. Uweta Web Tasarım) hizmet edinebilirsiniz.

Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım – Uweta

Tamamıyla alanında uzman ve işini sevenlerden oluşan Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Profesyonel olarak hizmet almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?