uweta
 • instagram
 • linkedin
 • youtube
 • whatsapp

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

İngilizce’de “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Seo’nun gayesi açılımından da anlaşılacağı üzere arama motoru optimizasyonudur. Yani sitenizi veya içeriğinizi arama motorlarında üst sıralarda listelemek, web sitelerinde yer alan bilgilerin, hizmetlerin ve/veya satışların ilgili kesime daha kolay ulaştırılması fırsatını sunmaktır. Her marka veya kurum için vazgeçilmez olan SEO Arama Motoru Optimizasyonu danışmanlığı hizmeti ile daha az maliyetlerle web sitelerinin arama motorlarında ilk sayfada yer alarak organik ziyaretçi elde edilir. Seo danışmanlığı hizmeti ile ürün ve hizmetleriniz hakkında çok sayıda organik ziyaretçi kazandırabilecek anahtar kelimelerin, arama motorlarında aratılmasında İnternet web sitenizin ilk sayfada listelenerek ziyaretçi kazanmanız sağlanır. Bu çalışma sonucunda web sitenize gelen ziyaretçiye organik ziyaretçi denir.

Neden SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Bir işi yapmadan önce onun temelini mutlaka sağlam oluşturmalıyız. SEO Arama Motoru Optimizasyonu çalışması için de aynı durum geçerlidir. Herhangi bir ürünün yada hizmetin tanıtımı için en önemli tanıtım araçlarından birisi haline gelen web ortamında müşteriler aradıkları ürünü yada hizmeti ilk olarak arama motorlarında arama işlemi gerçekleştirerek bulmayı tercih ediyorlar. Araştırmalar sonucunda kullanıcıların ilk sayfalarda ki sonuçları atlayıp çok arka sayfalarda sonuçlara göre ürünlerini tercih etme oranları düşük seviyelerdedir. Bundan dolayı ürününüzü veya hizmetinizi tanıttığınız web sitenizin arama motoru sonuçlarında birinci sayfa ve üst sıralarda yer alması önem arz etmektedir.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu
SEO Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmasının Faydaları

Arama motorlarında her gün milyonlarca kullanıcı arama yaparak, çıkan sonuçlarda çoğunluk oranda reklam yerine organik (doğal) arama sonuçlarını tercih etmektedir. Reklam ile aynı bedeller ödense de Seo danışmanlığı hizmeti ile web siteniz için kalıcı işlemler yapılmaktadır. SEO Arama Motoru Optimizasyonu danışmanlığı hizmeti için firmalar doğru kişi ve şirketler ile çalıştıklarında çok ciddi ziyaret ve ürün satış rakamlarına ulaşmaktadır. Arama motorlarında, doğal sonuçlarda üst sıralarda olmanız, İnternet sitenizin arama motorlarından organik ziyaretçi çekmesini kazandıracaktır.

Reklam Hizmetlerinden Farkı Nedir?

Reklam hizmeti ile internet siteniz, belirlediğiniz bütçe ve belirlediğiniz süre ile sınırlı olarak ilk sayfa da görüntülenirken, SEO Arama Motoru Optimizasyonu danışmanlığı hizmeti ile 7/24 ilk sayfada görünecektir. Seo danışmanlığı çalışmaları internet siteniz için kısa süreli reklam değil, kalıcı bir çalışmadır.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu
SEO Arama Motoru Optimizasyonu İle En Avantajlı Ziyaretçi Kanalı

SEO Arama Motoru Optimizasyonu ile ürünler ve hizmetiniz hakkında yüksek sayıda organik ziyaretçi çekebilecek anahtar kelimelerin, arama motorlarında aratılmasında internet sitenizin ilk sayfada listelenerek ziyaretçi almanız sağlanır. Bu emek harcama neticesinde internet sitenize gelen ziyaretçiye organik ziyaretçi denir. Seo çalışması sonrasında arama motorlarından gelen organik ziyaretçilerin reklam kanalları ile siteye gelen ziyaretçilere nazaran birçok pozitif yanları vardır. Seo danışmanlığı hizmeti sonrasında sitenizi ziyaret eden müşteri sayesinde gelir oranınızda ciddi artışlar olur. Bu gayet doğaldır çünkü ziyaretçi gereksinim duyduğu bir ürün ya da hizmeti arama motorunda arayarak bulmuştur.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Avantajları Nelerdir?
 • Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır.
 • Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı yatırımdır.
 • Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmasını sağlar.
 • Diğer reklam harcamalarından tasarruf sağlar.
 • Marka görünürlüğünü en üst düzeye çıkarır.
 • Doğru anahtar kelimeler sayesinde, daha az reklam maliyeti sağlar.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu – Uweta

Tamamıyla alanında uzman Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. SEO Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

  Whatsapp
  Uweta
  Uweta
  Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?