uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

Sosyal Medya Asistanlığı

Sosyal Medya Asistanlığı / Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir, Neden Gereklidir?

Sosyal Medya Asistanlığı kişi veya kurumların Sosyal Medya Uzmanları tarafından sosyal dünyada profesyonel bir şekilde temsil edilmesidir. Kişi, kurum ya da markaları sosyal dünyaya taşır: işletmenin sosyal medya sayfasını kurar, reklam stratejileriyle onu geniş kitlelere tanıtır ve artık geniş kitlelerce tanınan ve sevilen marka sayfasının A’dan Z’ye yönetim ve raporlama işlemlerini üstlenir.

Sosyal medyadan markanıza gelecek öneri veya şikâyetleri yönetir ve markaya rapor hâlinde iletir.

Sosyal dünyadaki itibarınızı artırır, korur ve krizlerinizi yönetir.

Eğer markanızın daha önce sosyal medya hesapları vardı ise, markanızın tüm hesaplarındaki takipçi sayısının hızla artmasını sağlar ve gerekli diğer tüm revizyonları gerçekleştirir.

Markanızı en iyi şekilde yansıtacak tamamen özgün içerikler üretir.

O içerikleri markanızın sosyal medya hesaplarından paylaşarak, müşterilerinizle ilişkilerinizi daima en üst seviyede tutar.

Ayrıca sosyal dünyadaki en güncel konuları takip eder, onlarla ilgili de içerikler üretir ve bunu da sosyal medya kullanıcılarıyla paylaşır. Bu şekilde müşterilerinizin markanıza olan sevgi ve bağlılıklarını en yükseğe çıkarmayı hedefler.

Markanızın sosyal dünyadaki görünürlüğünü, etkinliğini en üst düzeye çıkarır. Bunları hedef stratejileri ile aşama aşama gerçekleştirir.

Sosyal Medya Asistanlığı Uzmanları:

FacebookTwitterInstagramLinkedIn (…) gibi en büyük kitlelerin bulunduğu sosyal platformlardaki marka hesaplarınızı yönetir.

Markanız için en özel kampanya kurguları geliştirir.

Sosyal medya üzerinden çekilişler ve yarışmalar yaparak markanızı ilgi odağı haline getirir.

Rakip firmaları analiz eder ve stratejilerini buna göre oluşturur.

Dünyaca güncel ve trend konuları takip eder; markanız için en güncel ve en alakalı tanıtım içeriklerini üretir.

Markanız hakkında oluşturulmuş uygun olmayan içerik, durum ve izlenimleri tespit eder ve gerektiği zaman anında müdahale eder.

Bu hususlara hâkim olan sosyal medya asistanlığı uzmanları, bunun dışında sektördeki gelişmeleri takip eden, iletişim ve pazarlama alanında bilgili, internet teknolojilerini profesyonel düzeyde bilen, her türlü teknolojik güncellemeleri takip eden, iletişim becerisine sahip ve sosyal olmalıdırlar. Öte yandan uzmanların internet dünyasında kişisel olarak söz sahibi, muteber profillere sahip olmaları gerekmektedir ki markaların itibarını artırabilmek için evvela muteber olmak gereklidir.

sosyal medya asistanlığı uzmanları, Sosyal medyanın her alanında Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram gibi platformları profesyonel ve usta bir şekilde tanımaları, deyim yerindeyse bu mecraları avuç içi gibi bilmeleri mutlaka gereklidir.

Sosyal Medya Asistanlığı – Uweta

Tamamıyla alanında uzman ve işini sevenlerden oluşan Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Profesyonel olarak Sosyal Medya Asistanlığı hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?