Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Nedir? Neden Sosyal Medya? Sosyal Medya Danışmanlığı nedir? Sosyal Medya Danışmanı Sizin İçin Ne Yapar?


Uweta Web Tasarım Sosyal Medya

SOSYAL MEDYA NEDİR?

Sosyal medya en kısa tabirle paylaşmaktır. Sosyal medya, kullanıcıların paylaşımlar yapmasına fırsat tanıyan, kişisel veya kurumsal hesaplar aracılığıyla dijital içeriklerle, düşüncelerinizi, olaylara karşı yorumlarınızı, düşüncelerinizi, gün içerisinde nerede neler yaptığınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı kısacası yaşadığınız her şeyi ve markanızın reklamlarını geniş kitlelere ulaştırabilen online bir ağdır. Günümüzdeki bu müthiş dijital çağda neredeyse her kişi veya kurum sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Bu şekilde bilgi ve paylaşımlara ulaşım saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Kullanıcılar makalelere, gönderilere, haberlere, video ve fotoğraflara haber/blog sitelerine uğramadan direk sosyal medyadan erişmekte, yorum ve eleştirilerini yine sosyal medya üzerinden iletebilmektedir.


SOSYAL MEDYA VE GELENEKSEL MEDYA?

Sosyal medya için önemli olan içeriktir. İçeriklerin ilgi çekiciliği, kampanya ve reklamlar sayesinde yüz binlerce hatta milyonlarca kullanıcı çok kısa sürede gönderilerinize erişebilmektedir. Bu şekilde kişiler, kurumlar ya da markaların da hedef kitlelerine ulaşması kolay hâle gelmektedir. İçerik hususunda sosyal medyanın gelenekesel medyaya göre en büyük yararı ise hedef kitleye erişim oranını kolayca belirleyebilmesidir. Geleneksel medyada kitleye tek taraflı bilgi akışı sağlanırken sosyal medyada ise karşılıklı bir etkileşim vardır. Sosyal medya kullanıcısı gönderiyi okuyunca dilerse kendi yorum ve eleştirileriyle beraber takipçileri veya dostlarıyla paylaşma imkânı bulur. Size arkadaşlarınızın referansı ile ulaşan bir reklam geleneksel medyaya oranla çok daha fazla ilgi çekmektedir. Geleneksel medya ile sosyal medyayı ayıran bir başka etken ise maliyetlerdir. Sosyal medya için ayrılan az bir bütçe ile büyük kitlelere ulaşmanız gayet kolay iken geleneksel medyada ise Dergiler, Televizyonlar ve Gazetelerin reklamlarını düşündüğümüzde kitlelere ulaşım için sarf edilen masraf elbette ki çok daha fazladır. Sosyal medyada ölçüm ve istatistikleri anlık olarak yapabilirken geleneksel medyada bu mümkün değildir. Bu şekilde daha hızlı ve kolay bir biçimde strateji değişikliklerine gidilebilmektedir.


SOSYAL MEDYANIN GELECEĞİ

Sosyal medya gelişim ve yayılımını müthiş bir şekilde sürdürürken büyük sosyal medya ağları da devamlı olarak yeni ve farklı güncellemeleriyle kullanıcılarının ilgi ve odaklarını daima üzerlerine çekmeye devam ediyorlar. Bu şekilde kullanım oranlarını ciddi oranda artırmayı başarıyorlar. Gelecekte sosyal medyanın farklı teknolojilerle uyumlanmasıyla sosyal medya hayatımızda daha çok ve daha renkli yerler alacaktır.


Uweta Web Tasarım Sosyal Medya

SOSYAL MEDYA DANIŞMANI SİZİN İÇİN NE YAPAR?

İçerik yönetimi, etkili bir sosyal medya yönetimi, markanın ürün ve hizmetlerinin tanıtımını arttırırken kullanıcıların markaya karşı algılarını yönetmekte önemlidir. İçerik pazarlaması, sosyal medya yönetimi kavramının önemli bir etkenidir. Birçok firmaların kullanıcılarına sunduğu her ürün için özel ve farklı mikro siteler ya da sosyal medya hesapları oluşturması bunun ne kadar etkili olduğunun göstergesidir. Gönderilerde her kelimenin özenle belirlenmesi hedef kitlenin anlamasını, akıllarında kalmasını kolaylaştıracak ve marka-müşteri arasındaki iletişim bağını güçlendirecektir. Sosyal medya danışmanlığı hakkında merak ettiğiniz konular için iletişime geçebilirsiniz. Moderasyon, sosyal medya danışmanlığı hizmetleriyle sosyal medya hesapları düzenli olarak yönetilir ve gelen takipçi yorumlarına anlık olarak yanıt verilir. Bu sayede müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak bir marka için son derece önemlidir. Sosyal medya danışmanlığı hakkında merak ettiğiniz konular için iletişime geçebilirsiniz. Sosyal Medya Yönetimi, marka imajını bambaşka noktalara taşıyabilmek için sosyal medya kullanılabilecek en önemli araçtır. Yalnızca sosyal medyadaki potansiyel müşterileriniz ya da müşterileriniz için değil, aynı zamanda arama motorlarının sıralamalarında üst sırada yer alabilmeniz için de sosyal medya danışmanlığı hizmeti ve sosyal medya en müthiş ve hızlı etkiye sahip yöntemdir. Her geçen gün devasa boyutlara ulaşan sosyal medyanın etkisi, günümüzde de her alanda kendini göstermektedir. Sosyal medya ve sosyal medya danışmanlığı hizmeti sayesinde markanızın etkinliğini en üst düzeye çıkarabilir, dolayısıyla satışlarınızı/gelirlerinizi de katlayabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı hakkında merak ettiğiniz konular için iletişime geçebilirsiniz.


Uweta Sosyal Medya

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI HİZMETİNİ KISACA ÖZETLEYECEK OLURSAK

  • Marka veya kurumların sosyal ağ hesaplarını oluşturur, dinamik bir düzeye getirir ve tamamen profesyonel bir şekilde yönetir.
  • Sosyal medya pazarlama ve reklam stratejileri oluşturur ve uzman bir şekilde yönetir.
  • Kişisel/Kurumsal özel etkinlikler, kampanyalar, anketler ve bilgiler oluşturarak bu bilgileri kullanıcılarla paylaşır. Daha sonrasında paylaşımların istatistiklerini belirleyerek, yapılması planlanan kampanyalarda kullanmak üzere rapor şeklinde kaydeder.
  • Yapılan analiz ve belirlenen istatistiklerin ardından gelecek ayın hedeflerini optimize eder.
  • Sosyal medya takipçilerinizle kurum/marka arasındaki sadakat ve güveni en üst düzeylere çıkarır.
  • Sektörün eksik noktalarını araştırarak, kuruma/markaya rapor eder ve geri dönüşü yüksek kampanyalar ve projeler oluşturulmasını sağlar.
  • Sosyal medya ağında takipçilerden gelen beğeni ve yorumları istatistikler ve raporlar halinde kuruma/markaya bildirir.
  • Sosyal medya sayfalarında takipçi ve marka bilinirliğinizi yükselterek markanızı küresel boyutlarda tanıtma yolunda ilerler.
  • Sosyal medya hesaplarınızda düzenli ve sürekli olarak gönderi paylaşımı yaparak güncelliği hep en üst düzeyde tutar.
  • Yapılan bu hizmeti, bazı kimselerce önemsiz gibi görülebilse de, sosyal medya uzmanı kişisel ve kurumsal markanızı 1.999.999.999’dan fazla kullanıcısı olan bir mecrada yani internet dünyasında en üst ve en ön seviyelere çıkarmakla ve temsil etmekle sorumludur. Bu da son derece önemli, uzmanlık ve ciddiyet isteyen bir alandır.

Sosyal Medya Uweta

Tamamıyla alanında uzman ve işini sevenlerden oluşan Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.


Bilgi İçin Sizi Arayalım

Adınız

E-Posta Adresiniz

Telefon

Firma Adı

Konu

Mesajınız

Bizi Takip Edin