uweta
  • instagram
  • threads
  • tiktok
  • linkedin
  • youtube

Web Sitesinin Gerekliliği

Web sitesinin gerekliliği denilince slogan niteliğindeki şu ifade dahi gerçeği anlatmaya yeterlidir diyebiliriz:

Web sitesi, en hesaplı reklam biçimidir.

Evet; web sitesi, en hesaplı reklam biçimidir. Elbette ki profesyonel olması kaydıyla. (bkz: Profesyonel Web Tasarım)
Peki, bu nasıl olur? Web sitesinin gerekliliği hakkında bir çok yazıya, makaleye rast gelmiş olabilirsiniz. Bu yazımızda bunu sizler için kısa ve öz biçimde açıkladık.

Reklam dünyasında kullanımı en yaygın tanıtım aracı olan broşürü ele alırsak;

Bin adet broşür bastırdığınızda en fazla bin kişiye ulaşabilirsiniz. Ve broşürü bastırdığınız andan sonra herhangi bir değişiklik yapmanız söz konusu olmaz. Oysa telefon numaranız, şirketinizin adresi, ürünleriniz veya kampanyalarınız değişebilir. Bu hâlde reklam ile daha fazla kazanç beklenirken hiç ummadığınız bir zamanda bu sebeple zarara uğramış olursunuz.

Radyo ve televizyon reklamlarından bahsetmeye bile gerek yok. Bir televizyon reklamında yalnızca bir saniye için en az beş-on bin lira para ödemesi yapmanız gerekiyor. Birkaç saniyelik TV reklamı için ödeyeceğiniz ücrete mukabil yüzlerce web siteye sahip olabilir, web dünyasında ve sosyal medyada (bkz. Uweta Sosyal Medya Danışmanlığı) en meşhur sayılı markalardan birisi haline gelebilirsiniz. Üstelik bu reklamlar da geçici reklamlardır. Gazete ilanlarında ise günlük ya da haftalık olmak üzere iki seçenek vardır. Gazete ilanı için ödeyeceğiniz ücret de web dünyasında büyümek için ödeyeceğiniz fiyattan fazladır.

İşte burada web sitesinin gerekliliği daha iyi anlaşılıyor.

Web Sitesinin Gerekliliği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sonuna kadar yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Web sitesi ise diğer reklam türlerinden farklı olarak düşük maliyetle yüksek gelir elde etmenizi sağlar. Profesyonel bir web sitesi yılda ortalama iki yüz bin İnternet kullanıcısı tarafından ziyaret edilebilmektedir. Hit siteleri, reklamlar ve arama motorları aracılığıyla hiç beklemediğiniz firmalar sizinle iş için iletişim kurarlar.

Web sitenizle hangi reklamları yapabilirsiniz?

Sesli ve haraketli sunum projeleriyle sitenize gelen ziyaretçilere yüksek gerçeklikte reklamlar yapabilirsiniz. Dilediğiniz sayıda ürünün, dilediğiniz detaylarda incelemesini paylaşabilir, tanıtımını yapabilirsiniz. Hem de sınırsız olarak! Göz alıcı videolarla görüntülü sunumlarda bulunabilirsiniz. Sitenizle beraber verilen kurumsal mail hesapları yoluyla reklam mailleri gönderebilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşterilerinizin hem sitenizi ziyaret ederek hakkınızda bilgi sahibi olmasını, hem de mail yoluyla yaptığınız reklamlar sayesinde markanız için ücretsiz ek reklam sahası var etmiş olursunuz. sizin hakkında bilgi almasını, hem de maille yapılan tanıtım sayesinde ekstra ve bedava bir reklam alanı oluşturmuş olursunuz. Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları/dezavantajları göz önüne alındığında “Web sitesi en ucuz reklam aracıdır” felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Gaziantep Web Tasarım

Web Sitesinin Gerekliliği

Web Tasarım ve Sosyal Medya Hizmetleri – Uweta

Tamamıyla alanında uzman ve işini sevenlerden oluşan Uweta Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı Hizmetinizdedir. Profesyonel olarak hizmet almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Uweta Bilişim
Uweta Bilişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?