Web Sitesinin Gerekliliği

Web sitesinin gerekliliği denilince slogan niteliğindeki şu ifade dahi gerçeği anlatmaya yeterlidir diyebiliriz:

Web sitesi, en hesaplı reklam biçimidir.

Evet; web sitesi, en hesaplı reklam biçimidir. Elbette ki profesyonel olması kaydıyla. (bkz: Profesyonel Web Tasarım)
Peki, bu nasıl olur? Web sitesinin gerekliliği hakkında bir çok yazıya, makaleye rast gelmiş olabilirsiniz. Bu yazımızda bunu sizler için kısa ve öz biçimde açıkladık.

Reklam dünyasında kullanımı en yaygın tanıtım aracı olan broşürü ele alırsak;

Bin adet broşür bastırdığınızda en fazla bin kişiye ulaşabilirsiniz. Ve broşürü bastırdığınız andan sonra herhangi bir değişiklik yapmanız söz konusu olmaz. Oysa telefon numaranız, şirketinizin adresi, ürünleriniz veya kampanyalarınız değişebilir. Bu hâlde reklam ile daha fazla kazanç beklenirken hiç ummadığınız bir zamanda bu sebeple zarara uğramış olursunuz.

Uweta Profesyonel Web Tasarım

Radyo ve televizyon reklamlarından bahsetmeye bile gerek yok. Bir televizyon reklamında yalnızca bir saniye için en az beş-on bin lira para ödemesi yapmanız gerekiyor. Birkaç saniyelik TV reklamı için ödeyeceğiniz ücrete mukabil yüzlerce web siteye sahip olabilir, web dünyasında ve sosyal medyada (bkz. Uweta Sosyal Medya Danışmanlığı) en meşhur sayılı markalardan birisi haline gelebilirsiniz. Üstelik bu reklamlar da geçici reklamlardır. Gazete ilanlarında ise günlük ya da haftalık olmak üzere iki seçenek vardır. Gazete ilanı için ödeyeceğiniz ücret de web dünyasında büyümek için ödeyeceğiniz fiyattan fazladır.

İşte burada web sitesinin gerekliliği daha iyi anlaşılıyor.

Web sitesi ise diğer reklam türlerinden farklı olarak düşük maliyetle yüksek gelir elde etmenizi sağlar. Profesyonel bir web sitesi yılda ortalama iki yüz bin İnternet kullanıcısı tarafından ziyaret edilebilmektedir. Hit siteleri, reklamlar ve arama motorları aracılığıyla hiç beklemediğiniz firmalar sizinle iş için iletişim kurarlar.

Uweta Profesyonel Web Tasarım

Web sitenizle hangi reklamları yapabilirsiniz?

Sesli ve haraketli sunum projeleriyle sitenize gelen ziyaretçilere yüksek gerçeklikte reklamlar yapabilirsiniz. Dilediğiniz sayıda ürünün, dilediğiniz detaylarda incelemesini paylaşabilir, tanıtımını yapabilirsiniz. Hem de sınırsız olarak! Göz alıcı videolarla görüntülü sunumlarda bulunabilirsiniz. Sitenizle beraber verilen kurumsal mail hesapları yoluyla reklam mailleri gönderebilirsiniz. Bu sayede potansiyel müşterilerinizin hem sitenizi ziyaret ederek hakkınızda bilgi sahibi olmasını, hem de mail yoluyla yaptığınız reklamlar sayesinde markanız için ücretsiz ek reklam sahası var etmiş olursunuz. sizin hakkında bilgi almasını, hem de maille yapılan tanıtım sayesinde ekstra ve bedava bir reklam alanı oluşturmuş olursunuz. Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları/dezavantajları göz önüne alındığında “Web sitesi en ucuz reklam aracıdır” felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.


Yorumlar

 1. Tüm isteklerimize sabırla ve çözüm üreterek hizmet veren Uweta’ya Teşekkürler.

 2. İhtiyaç ve beklentilerimizi etkin bir şekilde hızlı, hatasız ve zamanında karşılayan Uweta’ya Teşekkürler.

  Başarılar.

 3. Ben buna SÜPER BİR HİZMET derim. Yürekten teşekkür ederim ve saygılarımı sunarım!

 4. Sunulan hizmetten çok memnunum. Maliyet/fayda oranı çok hassas, destek hızlı! 🙂

  Teşekkürler Uweta

 5. Muhteşem bir yazı olmuş eline sağlık uweta

 6. Mehmet Aydın : Nisan 18, 2018 at 10:18 pm

  Sizinle tanıştığım için çok mutluyum. İşini bu kadar seven ve başarılı işler sunan en önemlisi sözünde duran Uweta ajansa teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

 7. Web sitemizde emeğe geçen herkese teşekkür eder , bundan sonraki site yapımlarında tekrardan görüşmek üzere başarılarınızın devamını dilerim.

 8. ABDULLAH sever : Nisan 20, 2018 at 12:13 am

  Son yıllarda çeşitli ajanslarla çalıştım ve anladım ki, Uweta şimdiye kadar gördüğüm en iyi hizmet kapsamına sahip. Kesinlikle tavsiye ederim.

 9. Tahir LAZOĞLU : Nisan 24, 2018 at 9:45 pm

  Gerçekten çok iyi hizmet!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir